Nasza ekipa

Najlepsza ekipa na Mazurach!

Biuro Turystyki Aktywnej "Gertis" powstało w 2005 roku z inicjatywy niewielkiej grupy instruktorów i miłośników żeglarstwa. Ze względu na pasję, która nas wszystkich łączy, udało nam się od tego czasu wyszkolić na stopnie żeglarskie już ponad tysiąc osób, dbając przy tym o wysoką jakość!

Dziś BTA Gertis jest największym organizatorem imprez żeglarskich na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Zajmujemy się w pełni kompleksową organizacją turystyki aktywnej na Mazurach. Organizujemy liczne wyjazdy indywidualne, szkolenia żeglarskie oraz imprezy integracyjne dla firm.

Gertis w języku staropruskim oznacza "wiatrowskaz", dawniej umiejscawiany na dachach budynków na Mazurach. Wskazywanie drogi turystom jest zatem naszym głównym celem. Chcemy pokazywać najpiękniejsze zakątki Mazur, z nastawieniem na ciekawą i kreatywną turystykę.

Nasza ekipa to sprawdzona grupa młodych i doświadczonych ludzi. Jako jedna z niewielu firm działających w branży żeglarskiej pochodzimy z serca Mazur. Pozwala nam to na zapewnienie pełnej logistyki oraz profesjonalnej obsługi podczas organizacji naszych imprez i wyjazdów. Poza tym, jako tubylcy, znamy wszystkie zakątki Mazur, często niedostępne dla zwykłych turystów ;).

Nie jesteśmy bandą starych tetryków nastawionych na zysk, obce nam są również sprawy afer politycznych, podziały społeczne i wszechobecne awantury. Jesteśmy tu aby w pełni korzystać z życia w najpiękniejszym zakątku Polski, czym chętnie podzielimy się z naszymi gośćmi.

Serdecznie zapraszamy na Mazury!


Alien Marek "Alien" Makowski

Właściciel Szkoły Żeglarstwa "Gertis", Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Sportów Motorowodnych, pedagog, pochodzi z Giżycka. Pasjonat sportów wodnych, samochodów terenowych i historii regionu.

Pełni funkcję "niewidzialnej ręki" zapewniającej uczestnikom najlepszą kadrę, doskonały sprzęt, wyżywienie i dziesiątki innych rzeczy :)

 

Karolina
Karola

Szefowa spraw formalnych i dokumentacyjnych. Nasze Słoneczko, pełniące funkcje "pierwszego kontaktu", bez której moglibyśmy zająć się wyłącznie zmywaniem naczyń w Dublinie.

 

Bodzio
Bodzio

Żeglarz od dziecka, mieszkaniec Giżycka. Król wieczornych imprez i potraw meksykańskich. Gdy wskakuje do wody, uciekają wszystkie ryby, bowiem czują zbyt dużą konkurencję :).

 

Bosman
Bosman

Ma tak duże serce jak brzuch, w którym mieści tak dużo pożywienia jak głośno potrafi ogłosić apel. Mówi o sobie, że pochodzi z Węgorzewa, lubi zjeść i żeglować. Otwiera konserwy ściskając je w dłoni.

 

Borys
Borys

Nasz najpiękniejszy ze wszystkich pięknych sterników. Człowiek narcyz bez najmniejszej wady. Zawodnik regatowy z sukcesami. Miłośnik dyskotek i białych bluzeczek ;).

 

Instruktor Żeglarstwa Brożka
Brożka

Kobieta o dwóch żywiołach. Z jednej strony ciepła i kochana osóbka, z drugiej surowy i wymagający Komandor. Pod wpływem wina wykrzykuje, że napisze rozszerzenie Teorii Żeglowania Marchaja. Uzależniona od zatęchłych bakist na rejsach morskich.

 

Współtworzy projekt "Zew Oceanu", któremu zawzięcie kibucujemy!

 

Młodszy Instruktor Żeglarstwa Darek
Darek

Jest kolejnym dowodem istnienie Starej Dobrej Śląskiej Szkoły Żeglarstwa. Miły i grzeczny.. aż do przesady. Podrywa kursantki słodkimi wierszykami i znajomością flamenco. Przytula się po pijaku do wszystkich.

 

Drozda
Drozda

Dr. Ozda zdobywał pierwsze doświadczenia żeglarskie na harcerskich obozach w Przerwanach w 6 klasie podstawówki. Od tego czasu jest ciągle na wodzie, wyznając zasadę easy-sailing. Dobry kompan, towarzysz imprez, czasem przegina ;).

 

Filip
Filip

Prace nad stworzeniem odpowiedniego opisu dla Filipa trwają nieprzerwanie od początku naszej współpracy. A zaczęła się nieźle! Przyjechał na unifikację w maju 2014 i został z nami na cały sezon. Nikt nie wie co robił wcześniej, możliwe, że jest poszukiwany, jednak póki świetnie szkoli wolimy o to nie pytać. Regularnie przeżywa egzaminy żeglarskiej bardziej od swoich kursantów, śpi czujnie w hundkoi.

 

Instruktor Żeglarstwa Janek
Jan B.

Wielbiciel Cappuccino i owoców morza. Znawca licznich sztuczek kulinarnych, bezbłędnie gotuje wodę na herbatę. Wyjątkowo cierpliwy i uczynny. Wpada regularnie w słowotoki, nie zakąsza. Ostatnio stał się miłośnikiem eksploracji z wykrywaczem metalu. Podczas pierwszyc poszukiwań odnalazł hełm austro-węgierski, złośliwi twierdzą, że to garnek.

 

Młodszy Instruktor Żeglarstwa Janek
Jan F.

Jedyny w Polsce posiadasz konta Premium na FaceBook'u (nieaktualne! skasował konto w 2013!). Student Wyższej Szkoły Tańców Góralskich w Gdańsku, twórca serwisu literackiego Bezsenne Noce. Za dnia uśmiechnięty i kompetentny, wieczorem lubuje się w winach owocowych za przystępną cenę. Uśmiech, któremu trudno się oprzeć!

 

Jurand
Jurand

Pochodzi z Węgorzewa, mieszka w stolicy. Reprezentuje "starą szkołę" żeglarską łącząc ją nowoczesnym podejściem. Doskonały instruktor i bardzo ciekawy człowiek.

 

Kret instruktor żeglarstwa
Kret a.k.a. "Maulwurf"

Żołnierz, instruktor, początkujący awanturnik. Zabijania uczył się w Batalionie Rozpoznania, nauczanie poznał w Gertisie. Szkoli nadal, już nie zabija, włada kiepsko polszczyzną, za to świetnie tańczy! Smakosz krokietów z Biedronki oraz zwolennik mieszania różnych rodzajów alkoholu. Tzw. "cygan obozywy", wyjada wszystkim posiłki, sępi papierosy i sypia w cudzych śpiworach.

 

Młodszy Instruktor Krzywy
Krzywy

Odgraża się, że będzie szkolił do końca życia. Groźba brzmi realnie przy jego wielkim zapale i niewygasającej cierpliwości do nauczania. Dorosłość umysłu osiągnął w wieku 16 lat, za to na starość zdziecinnieje. Łamie kobiece serca równie łatwo jak zasady ruchu drogowego.

 

Kubek
Kubek

Kubek jest marynarzem i studentem Akademii Morskiej w Gdyni. Stuknięty na punkcie wszelkich desek: windsurfing, snowboard, kitesurfing, snowkiting, iceflying etc.. Pochodzi z Giżycka, je dużo chipsów i słucha surfowej muzyki ;).

 

Instruktor Kuba
Kuba

Wielbiciel poruszania się ekskluzywnymi formami transportu, wykładowca Sztuki Opanowania,  posiada co najmniej dwóch wyimaginowanych przyjaciół. Zawsze marzył o fotce za kołem sterowym wielkiego żaglowca. W przyszłości zamierza handlować akumulatorami kwasowymi.

 

 

Marcin Długi
Marcin a.k.a. "Długi"

Jego ksywka to element, który pozostał po spektakularnej karierze zawodowej. Jest mistrzem beznadziejnego doboru stroju do okazji, jajecznicy oraz nierozśmieszających żartów. W 2012 roku opłacił 300h, bardzo kosztownych, szkoleń indywidualnych. W związku z tym wypadało umieścić go w kadrze. Ma za sobą pierwsze zlecenie pływania jako skipper. Nic nie zniszczył, nikogo nie rozbawił. Mimo zaawansowanego wieku bryluje w towarzystwie dwudziestolatek.

 

Michalak
Michalak

Pochodzi z Giżycka, obecnie pracuje w PSP w Gdyni. Były zawodnik regatowy giżyckiej bazy. Kosztem bardzo dobrych efektów szkoleniowych uznany jest za największej "psuja" w całej kadrze. Na szczęście kursantów nie niszczy :).

 

Instruktor Mierzej
Mierzej

Jest naszym człowiekiem od zadań specjalnych. Ze względu na umiejętność obsługi gitary w każdych warunkach oraz znajomość Krav Magi. Posiadacz najpiękniejszego wokalu na Mazurach, rozpoznawalnego w każdym porcie :).

 

Misiek
Misiek (2)

On po prostu uwielbia żeglować i dobrze się bawić. Najbardziej wytrzymały ze wszystkich pasażerów samochodów terenowych. Nie posiada zdjęcia bez głupiej miny :D.

 

Motyl Oskar
Motyl

Król wyżywienia grupowego i organizacji zaopatrzenia. Niegyś zawodowy morderca na zleceniach konkurencyjnej korporacji, dziś mąż i ojciec w jednym. Wyszkoli na żeglarza nawet kurę.

 

Pola
Pola

Mimo młodego wieku potrafiła udowodnić iż można połączyć urodę z umiejętnością szkolenia. Piękna jak kwiatuszek, ostra jak żyleta!

 

Misiek
Piotr "Misiek" Jasionowski

Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego na naszych obozach. Pochodzi z Węgorzewa. Potrafi połączyć ogromne doświadczenie z jasnym i skutecznym nauczaniem. Człowiek z niesamowitą charyzmą i poczuciem humoru. Po prostu... Misiek!

 

Rondel
Rondel

Projektant oświetlenia teatralnego, maniak żeglarstwa i fotografii. Jest twardą kobietą z krwi i kości. Lubi konkrety i spacery na wysokości. Lepiej z nią nie zadzierać ;).

 

Stonek
Stonek

Instruktor Żeglarstwa PZŻ, szef kadry sterników. Użytkownik wszystkich możliwych urządzeń wodno-lotno-mechanicznych. Lubi podróże, dobre jedzenie i konkretne imprezy.

 

Ozzi
Szymon "Ozzi"

Nie lubi pulpetów.

 Poza tym współtworzy projekt "Zew Oceanu", któremu zawzięcie kibucujemy!... oraz wiele innych osób, które z nami działają

 

Chcesz dołączyć?


facebook