Rejsy Młodzieżowe < 18 lat

Rejs "Przez Całe Mazury" 2015

dla osób od 13 do 19 roku życia

Charakterystyka imprezy:

Obozy żeglarskie na Mazurach Rejs "Przez całe Mazury" to niewątpliwie jedna z najatrakcyjniejszych imprez żeglarskich na Mazurach! Rejsy rozpoczynają się w jednym końcu Mazur, kończą w przeciwnym. Dzięki temu uczestnicy płyną w jedną stronę (nie muszą wracać tą samą trasą) i poznają cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich od samej północy aż po południe. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą wyłącznie w kabinach jachtów.

Uczestnicy:

Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

Trasa:

Trasa PCM

Trasy rejsów "Przez całe Mazury" wiodą na przemian z portu w Rucianem Nidzie do Węgorzewa, lub z Węgorzewa do Rucianego Nidy.

Rejs przepływa cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich tylko w jedną stronę. W przeciwieństwie do wszystkich innych rejsów uczestnicy nie wracają do portu w którym rozpoczynali rejs i dzięki temu nie muszą przepływać trasy dwa razy - tam i z powrotem. Daje to możliwość zobaczenia całego szlaku włącznie z jego bocznymi odnogami, odwiedzenie większej ilości jezior i przystani.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Poza tym kraina o bogatej kulturze i historii z jej licznymi pamiątkami jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego: Pranie. Również dziś wiele się tu dzieje. W Popielnie znajduje się instytut PAN, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). Jest wiele tętniących życiem miejscowości, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe.

Wybierając rejs "Przez całe Mazury" można przepłynąć blisko sto kilometrów, poznając większość Mazurskich jezior, portów i przystani.

Kadra:

Na każdą załogę będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. Komandor rejsu.

Jachty:

Uczestnicy będą żeglować i mieszkać na dużych, wygodnych i bogato wyposażonych jachtach kabinowych klasy Twister, Maxus 24, Pegaz 737, Tango 780, itp. (wariant standard - Cena A) lub na luksusowych jachtach klasy Janmor 28, Antila 26, Fortuna 27, itp. (wariant lux - Cena B). Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi, stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze.

 

Wyżywienie:

Uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.Program imprezy:

Dzień pierwszy - o godzinie 14.00 następuje zbiórka uczestników. Potem są oni zapisywani na rejs przez kierownika; dalej następuje podział na załogi i zapoznanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Drugiego dnia przeprowadzane jest podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu drugiego dnia po południu.

Dni 2 - 13 to realizacja trasy rejsu i szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior.

Dzień 14 przypłynięcie do portu docelowego, sklarowanie i przekazanie jachtów, godzina 15.00 rozwiązanie rejsu - wyjazd.

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 - 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 - 9.40 śniadanie; 10.00 - 19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie itp.) w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 - kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna.

SzkolenieSzkolenie:

Rejsy mają charakter turystyczny, jednak uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Wypłynięcie na rejs poprzedzone jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa na jachcie, oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie itp.) Później w trakcie rejsu instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy jak: sterowanie, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących, a nawet posiadających patent, rejs jest okazją do nabycia praktyki i nauki na żywo od doświadczonych instruktorów.


Terminy i ceny 2015:

Kod Od Do Ilość dni Początek Koniec Cena A
(standard)
Cena B
(jachty LUX)
PCM1 28.06 - 11.07 14 dni Węgorzewo Ruciane Nida 1 695 zł 1 895 zł
PCM2 28.06 - 18.07 21 dni Węgorzewo Ruciane Nida 2 295 zł brak
PCM3 05.07 - 18.07 14 dni Węgorzewo Ruciane Nida 1 795 zł 1 995 zł
PCM4 12.07 - 25.07 14 dni Ruciane Nida Węgorzewo 1 795 zł 1 995 zł
PCM5 19.07 - 01.08 14 dni Ruciane Nida Węgorzewo 1 795 zł 1 995  zł
PCM6 19.07 - 08.08 21 dni Ruciane Nida Węgorzewo 2 395 zł brak
PCM7 26.07 - 08.08 14 dni Węgorzewo Ruciane Nida 1 795 zł 1 995 zł
PCM8 02.07 - 15.08 14 dni Węgorzewo Ruciane Nida 1 795 zł 1 995 zł
PCM9 09.08 - 22.08 14 dni Ruciane Nida Węgorzewo 1 795 zł 1 995 zł
PCM10 09.08 - 29.08 21 dni Węgorzewo Ruciane Nida 2 395 zł brak
PCM11 16.08 - 29.08 14 dni Ruciane Nida Węgorzewo 1 795 zł 1 995 zł

REZERWACJA MIEJSC - FORMULARZ ONLINECena:

Cena obejmuje rejs na jachtach kabinowych (według wariantu A lub B) z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem, opłatami portowymi i szkoleniem wg programu. Noclegi w kabinach jachtów.

Cena nie obejmuje: kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC 1-2 zł, natrysk 8-15 zł), dojazdu, zajęć fakultatywnych.

 

Dojazd:

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Puław, Jabłonowa Pomorskiego, Leszna. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości. Szczegóły w tabelach na stronie dojazd - zobacz tutaj.


Imprezy fakultatywne:

Paintball - w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia - jedna gra (200 kul na osobę) - cena 95 zł

Szkolenie na sternika motorowodnego - pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wszelkich wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrow po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Dodatkowo w zakres części teoretycznej kursu wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem. Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł)

Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł,

Jazda quadem - pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Nurkowanie, pierwszy krok - nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać! - 130 zł.

 

Organizator:

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystki Żeglarskie "Róża Wiatrów". BTA Gertis, jako agent, pośredniczący w sprzedaży tego typu imprez turystycznych, mam możliwość wyboru spośród najbardziej rzetelnych organizatorów wypoczynku młodzieżowego. W związku z tym możesz mieć pewność, że wyjazd zorganizowany zostanie na najwyższym poziomie!

 

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis oraz Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

 

Linki:
>> REZERWACJA MIEJSCA
>> Co zabrać na obóz żeglarski?


Inne wyjazdy młodzieżowe na Mazurach:

Kolonie żeglarskie 8-13 lat
Kolonie Siedem Przygód 10-14 lat
> Szkolenia żeglarskie 14-19 lat

 

Dojazd i faktura za obóz

W związku z pojawiającymi się wielokrotnie pytaniami informujemy:

1. Dojazd uczestnika należy zgłosić na maksymalnie 14 dni przed obozem (najkorzystniej podczas zgłoszenia). Wpłaty za dojazd należy dokonać przelewem, nie ma możliwości opłacania dojazdu w miejscu zbiórki. Wszelkie zmiany dojazdu można dokonywać nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

2. Jeśli uczestnik zainteresowany jest Fakturą VAT wskazane jest aby zgłosił ten fakt podczas rezerwacji miejsca. Faktury wystawiamy nie później niż 7 dni od daty zaksięgowania zaliczki. Nie ma możliwości wystawienia faktury na opłaty uiszczone we wcześniejszym terminie.


facebook