Obozy żeglarskie dla dorosłych - tygodniowe

obozy żeglarskie rejsy szkoleniowe kursy żeglarskie

Intensywny Rejs Szkoleniowy

wyłącznie dla osób pełnoletnich, tryb tygodniowy

Terminy 2015:

IRS1 05 lipca - 11 lipca brak miejsc
IRS2 12 lipca - 18 lipca brak miejsc
IRS3
19 lipca - 25 lipca ostatnie wolne miejsce / na telefon
IRS4
26 lipca - 1 sierpnia brak miejsc / lista rezerwowa
IRS5
2 sierpnia - 8 sierpnia ostatnie 1 miejsca
IRS6
9 sierpnia - 15 sierpnia ostatnie 2 miejsca
IRS7
16 sierpnia - 22 sierpnia ostatnie 3 miejsca
IRS8
23 sierpnia - 29 sierpnia
IRS9
30 sierpnia - 05 września
IRS10
06 września - 12 września

 

Masz mało czasu? Nie możesz pozwolić sobie na rejs 14-dniowy?

Kurs tygodniowy to idealna propozycja dla osób zapracowanych, które nie mogą pozwolić sobie na odbycie pełnego, 14-dniowego szkolenia. Należy jednak pamiętać, że kurs ten przyjmuje bardziej intensywną formę niż tradycyjne szkolenie żeglarskie. Aby jednak się to udało załogi liczą maksymalnie 3 kursantów. Tego typu szkolenia z reguły umożliwiają zdobycie wymaganej wiedzy aby zdać egzamin na stopień żeglarza jachtowego PZŻ oraz Inland Skippera ISSA ale zapewniają dużo mniej umiejętności praktycznych. W związku z tym proponujemy późniejsze uczestnictwo w tygodniowym rejsie doszkalającym aby udoskonalić swoje umiejętności żeglarskie.

Szkolenie przyjmuje formę rejsu wędrownego tak aby możliwe było poznanie specyfiki jak największej ilości portów i przystani na Mazurach. Mimo, że czasu jest niewiele to pokażemy Wam jak fajnie można spędzić urlop na szlaku Wielkich Jezior, a przy okazji po ciężkim dniu nauki dobrze się bawić ;).

Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla "papierka"! Nie mniej jednak obóz zakończony zostaje egzaminem. Egzamin odbywa się na zakończenie każdego turnusu, posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.


Uczestnicy:

Uczestnikami są wyłącznie osoby pełnoletnie. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie ani uprawnienia, zdobędziemy je podczas obozu. Przeważnie kursantami są studenci oraz młodzi (duchem ;]) ludzie pracujący. Nie martw się, że będziesz samotny na obozie. Większość osób przyjeżdża bez osób towarzyszących, można dzięki temu poznać masę nowych ludzi. Jest to zatem doskonała opcja dla singli :).

Średnia wieku na naszych imprezach to 28 lat. Jednak nie przejmuj się jeżeli akurat tyle nie masz. Uczestnikami obozów są zarówno 18-to latkowie jak i osoby po 40-tce.

Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego obozu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie osoby pełnoletnie. Powszechnie praktykuje się bowiem mieszanie załóg dorosłych z młodzieżą. Niektórzy organizatorzy mają w zwyczaju nazywać inaczej imprezy dla różnych grup wiekowych w tym samym terminie. Co z tego skoro obóz płynie razem? U nas masz gwarancję, że uczestnikami są wyłącznie dorośli!
Uczestnicy obozów żeglarskich na Mazurach

 

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na 
ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!Trasa:

Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje (Regaty Pucharu Polski, festiwal Szanty w Giżycku, festiwal Rockowy w Węgorzewie i wiele innych). Staramy się aby chociaż kilka nocy stać na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast.

Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: "Ulubione porty na Mazurach".


Kadra:

Kadra obozów to ludzie młodzi, posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zarówno Szkoła Żeglarstwa GERTIS jak i większość kadry pochodzi z Giżycka, z serca Mazur. Kto jak nie my znać się będzie lepiej na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.


Jachty:

Szkolenie odbywa się na jachtach klasy Tango 780s lub podobnych. Są to nowoczesne jednostki, przewidziane na 6 osób, na których kwaterujemy maksymalnie 4 uczestników rejsu (3 kursantów + instruktor). Wybieramy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne jednostki, nie korzystamy z jachtów "z łapanki" czy budowanych przez szkutników-amatorów.

Jacht żaglowy Tango 780s

 

Wyżywienie:

W związku z intensywnym przebiegiem szkolenia 7-dniowego nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Nie mniej jednak samodzielne wyżywienie w ramach każdej załogi nie będzie stanowić żadnego problemu. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą jak zjeść smacznie i przyjemnie! Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia wypada uwzględnić naszego zapracowanego sternika.


Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów.


Orientacyjny plan dnia:

Plan dnia jest prosty. Wstajemy o godzinie 9 na apel i zaczynamy od krótkiego omówienia dnia. Następnie jemy śniadanie i wypływamy na jezioro. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to przeprowadzamy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia ok. godziny 19 i skupiamy się na imprezach wieczornych :).

Zobacz jak wyglądały poprzednie obozy na naszym FanPage'u lub w galerii zdjęć Google+.


Terminy i ceny 2015:

IRS1 I Turnus 5 lipca - 11 lipca 1 099 zł
IRS2 II Turnus 12 lipca - 18 lipca 1 099 zł
IRS3 III Turnus 19 lipca - 25 lipca 1 099 zł
IRS4 IV Turnus 26 lipca - 1 sierpnia 1 099 zł
IRS5 V Turnus 2 sierpnia - 8 sierpnia 1 099 zł
IRS6 VI Turnus 9 sierpnia - 15 sierpnia 1 099 zł
IRS7 VII Turnus 16 sierpnia - 22 sierpnia 1 099 zł
IRS8 VIII Turnus 23 sierpnia - 29 sierpnia 1 099 zł
IRS9 IX Turnus 30 sierpnia - 05 września 999 zł
IRS10 IX Turnus 06 sierpnia - 12 września 999 zł

REZERWACJA MIEJSC - FORMULARZ ONLINE

Sprawdź jak otrzymać zniżkę lub prezent!

 

Dojazd:

Startujemy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 40 zł za tydzień. Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.


W cenie:

Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie, opieka instruktora podczas żeglugi, pobyt i zakwaterowanie na jachtach, ubezpieczenie NNW uczestników, ubezpieczenie jachtów, paliwo do jachtów.


Dodatkowo płatne:

- Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ - 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
- Kurs na Sternika Motorowodnego - 350 zł szkolenie + 250 zł (125 zł ze zniżką) patent i egzamin
- Wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA - 350 zł
- Wyżywienie
- Opłaty portowe (ok 50 zł)
- Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
* W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby


Zajęcia fakultatywne:

- Paintball - 50 zł /os.
- Jazda samochodami terenowymi - 100 zł /os.
- Loty motolotnią - 150 zł /os. (http://motolotnie.mazury.info.pl/)

 

Podręcznik do nauki żeglarstwa:

Aby przyswoić materiał teoretyczny na stopień Żeglarza Jachtowego proponujemy skorzystać z dwóch książek. Pierwsza to "Żeglarz Jachtowy" wyd. Almapress, który można nabyć na miejscu na obozie. Drugą pozycją jest "Żeglarz Jachtowy Teoria i Praktyka" autorstwa Zbigniewa Klimczaka, którą nabyć można na obozie lub w postaci ebook'a na stronie internetowej ebookoo.pl.


Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBooku Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

 

Opinie naszych kursantów

Zobacz więcej opinii ->

 

Sprawdzaj czy firma działa zgodnie z prawem!
Każdy rzetelny i działający zgodnie z prawem organizator imprez turystycznych musi posiadać Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych. Jest to wymóg ustawowy organizacji imprez turystycznych! Firmy nie posiadające takiego zezwolenie bardzo często mają zakaz wykonywania działalności turystycznej!!! Wpisy można sprawdzić w Centralnej Ewidencji OTiPT.

 

Linki:

>> REZERWACJA MIEJSC
>> FAQ - Często zadawane pytania
>> Co zabrać na obóz żeglarski?
>> Galeria zdjęć

 


facebook