Obozy żeglarskie dla dorosłych

Rejsy żeglarskie na MazurachObozy szkoleniowe żeglarskie Nocleg w porcie jachtowym Rejsy dla dorosłych

Szkoleniowe rejsy żeglarskie
na Mazurach 2015

wyłącznie dla osób pełnoletnich - 14 dni każdy

Terminy 2015:

OSR1 05 lipca - 18 lipca - brak miejsc
OSR2 19 lipca - 01 sierpnia - ostatnie 2 miejsca!
OSR3 02 sierpnia - 15 sierpnia - ostatnie 5 miejsc
OSR4 16 sierpnia - 29 sierpnia
OSR5 30 sierpnia - 12 września

Zobacz zdjęcia z poprzednich obozów oraz filmik na YouTobe.

Opis imprezy:

Obóz jest szkoleniowym rejsem wędrownym dla osób pełnoletnich. Głównym założeniem jest szkolenie żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego, naturalnie nie zapominając o dobrej zabawie. W trakcie trwania rejsu organizujemy liczne imprezy i ogniska do białego rana.

Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla "papierka"! Nie mniej jednak obóz zakończony zostaje egzaminem. Egzamin odbywa się na zakończenie każdego turnusu, nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.


Uczestnicy:

Uczestnikami są wyłącznie osoby pełnoletnie. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie ani uprawnienia, zdobędziemy je podczas obozu. Przeważnie kursantami są studenci oraz młodzi (duchem ;]) ludzie pracujący. Nie martw się, że będziesz samotny na obozie. Większość osób przyjeżdża bez osób towarzyszących, można dzięki temu poznać masę nowych ludzi. Jest to zatem doskonała opcja dla singli :).

Średnia wieku na naszych imprezach to 28 lat. Jednak nie przejmuj się jeżeli akurat tyle nie masz. Uczestnikami obozów są zarówno 18-to latkowie jak i osoby po 40-tce.

Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego obozu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie osoby pełnoletnie. Powszechnie praktykuje się bowiem mieszanie załóg dorosłych z młodzieżą, co naszym zdaniem jest niedopuszczalne. Niektórzy organizatorzy mają w zwyczaju nazywać inaczej imprezy dla różnych grup wiekowych w tym samym terminie. Co z tego skoro obóz płynie razem? U nas masz gwarancję, że uczestnikami są sami dorośli!
Uczestnicy obozów żeglarskich na Mazurach

 

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na 
ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!Trasa:

Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje (Regaty Pucharu Polski, festiwal Szanty w Giżycku, festiwal Rockowy w Węgorzewie i wiele innych). Staramy się aby chociaż kilka nocy stać na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast.

Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: "Ulubione porty na Mazurach".


Kadra:

Kadra obozów to ludzie młodzi, posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zarówno Szkoła Żeglarstwa GERTIS jak i większość kadry pochodzi z Giżycka, z serca Mazur. Kto jak nie my znać się będzie lepiej na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.


Jachty:

Szkolimy na najbardziej komfortowych jachtach żaglowych dostępnych podczas kursów żeglarskich. Są nimi Fortuny 27 o długości 8,5m. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht na Mazurach. Łączy w sobie cechy, których nie spotkacie na żadnym innym jachcie, tj. bezpieczeństwo, szybkość oraz niesamowitą wygodę!

Fortuny 27, mimo swoich rozmiarów, prowadzi się łatwo i przyjemnie. Zapewniają one jednak nieporównywalnie większy komfort w stosunku do jachtów poniżej 8m długości. Oferujemy sprzęt o najlepszym standardzie, sprawdź przed wyborem obozu!

 

Wnętrze jachtu Fortuna 27 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 3 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 2 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 1
Zdjęcie wnętrza Fortuna 27 nr. 9 Zdjęcie wnętrza jachtu Fortuna 27 Zdjęcie messy jachtu żaglowego Koje na jachcie Fortuna 27

Więcej o jachtach na stronie Czarter Jachtów Fortuna 27 na Mazurach

Wyżywienie:

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy w tzw. "dziczy"). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Naturalnie jedzenie przygotowuje się indywidualnie w ramach każdej załogi.


Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów.


Orientacyjny plan dnia:

Plan dnia jest prosty. Wstajemy o godzinie 9 na apel i zaczynamy od krótkiego omówienia dnia. Następnie jemy śniadanie i wypływamy na jezioro. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to przeprowadzamy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia ok. godziny 19 i skupiamy się na imprezach wieczornych :).

Zobacz jak wyglądały poprzednie obozy na naszym FanPage'u lub w galerii zdjęć Google+.


Terminy i ceny 2015:

OSR 1 I Turnus 05 lipca - 18 lipca 1 800 zł
OSR 2 II Turnus 19 lipca - 01 sierpnia 1 800 zł
OSR 3 III Turnus 02 sierpnia - 15 sierpnia 1 800 zł
OSR 4 IV Turnus 16 sierpnia - 29 sierpnia 1 800 zł
OSR 5 V Turnus 30 sierpnia - 12 września 1 600 zł

REZERWACJA MIEJSC - FORMULARZ ONLINE

Sprawdź jak otrzymać zniżkę lub prezent!

 

Dojazd:

Startujemy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 40 zł za tydzień. Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.


W cenie:

Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie, opieka instruktora podczas żeglugi, pełne wyżywienie, pobyt i zakwaterowanie na jachtach, ubezpieczenie NNW uczestników, ubezpieczenie jachtów, opłaty portowe, paliwo do jachtów.


Dodatkowo płatne:

- Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ - 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
- Kurs na Sternika Motorowodnego - 350 zł szkolenie + 250 zł (125 zł ze zniżką) patent i egzamin
- Wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA - 350 zł
- Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
* W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby


Zajęcia fakultatywne:

- Paintball - 50 zł /os.
- Jazda samochodami terenowymi - 100 zł /os.
- Loty motolotnią - 150 zł /os. (http://motolotnie.mazury.info.pl/)

 

Podręcznik do nauki żeglarstwa:

Aby przyswoić materiał teoretyczny na stopień Żeglarza Jachtowego proponujemy skorzystać z dwóch książek. Pierwsza to "Żeglarz Jachtowy" wyd. Almapress, który można nabyć na miejscu na obozie. Drugą pozycją jest "Żeglarz Jachtowy Teoria i Praktyka" autorstwa Zbigniewa Klimczaka, którą nabyć można na obozie lub w postaci ebook'a na stronie internetowej ebookoo.pl.


Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBooku FaceBooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

 

Opinie naszych kursantów

Zobacz więcej opinii ->

 

Sprawdzaj czy firma działa zgodnie z prawem!
Każdy rzetelny i działający zgodnie z prawem organizator imprez turystycznych musi posiadać Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych. Jest to wymóg ustawowy organizacji imprez turystycznych! Firmy nie posiadające takiego zezwolenie bardzo często mają zakaz wykonywania działalności turystycznej!!! Wpisy można sprawdzić w Centralnej Ewidencji OTiPT.

 

Linki:

>> REZERWACJA MIEJSC
>> FAQ - Często zadawane pytania
>> Co zabrać na obóz żeglarski?
>> Galeria zdjęć

 


facebook