Rejsy żeglarskie po Mazurach

Rejsy 7-dniowe udoskonalające umiejętności żeglarskie

Rejsy doszkalające dla dorosłych Rejsy doszkalające dla dorosłych Rejsy doszkalające dla dorosłych Rejsy doszkalające dla dorosłych

 

Oferta na sezon żeglarski 2015

RD1 12 lipca - 18 lipca 1000 zł (lub 800* zł)
- brak miejsc
RD2 19 lipca - 25 lipca 1000 zł (lub 800* zł) - brak miejsc
RD3 26 lipca - 1 sierpnia 1000 zł (lub 800* zł) - ostatnie 3 miejsca
RD4 2 sierpnia - 8 sierpnia 1000 zł (lub 800* zł) - brak miejsc
RD5 9 sierpnia - 15 sierpnia 1000 zł (lub 800* zł) - ostatnie 3 miejsca
RD6 16 sierpnia - 22 sierpnia 1000 zł (lub 800* zł) - brak miejsc

*cena 800 zł dla naszych kursantów lub grup powyżej 3 osób


Opis imprezy:


Rejs turystyczny to doskonała opcja dla osób, które nie mogą uzbierać całej załogi na rejs, chcą udoskonalić umiejętności żeglarskie lub po prostu poimprezować w naszej wesołej ferajnie :).

Podczas Rejsu Turystyczno-Imprezowego będziemy trzymać się podstawowych zasad etykiety żeglarskiej oraz bezpieczeństwa na wodzie. Naturalnie uczestnictwo w pływaniu "pod wpływem" jest wykluczone. W portach również nie zamierzamy robić tzw. obory, a nasza obecność w danym miejscu pozostawi po sobie wyłącznie miłe wrażenia.


Uczestnicy:


Pragniemy aby uczestnikami tego rejsu po Mazurach byli uczestnicy nie tylko uczestnicy naszych obozów żeglarskich, a również osoby rozpoczynające swoją przygodę z żeglarstwem. Będzie to doskonała okazja aby się lepiej poznać, zintegrować no i przede wszystkim bawić :). Naturalnie impreza przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich, cechujących się chociaż podstawową kulturą osobistą.

Trasa:

Trasę rejsu będziemy ustalać na bieżąco biorąc pod uwagę warunki pogodowe oraz miejsca warte do odwiedzenia. Gdy będzie ciepło i fajnie to zatrzymamy się w dziczy, jak chłodno lub deszczowo, to w cywilizacji itd. Odwiedzimy nasze ulubione przystanie i zakątki, bowiem chcielibyśmy się z tym Wami podzielić!

 

Kadra:


Kadra rejsów żeglarskich to wyłącznie ludzie młodzi. Posiadają jednak wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zarówno Szkoła Żeglarstwa GERTIS jak i większość kadry pochodzi z Giżycka, z serca Mazur. Kto jak nie my znać się będzie lepiej na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.


Jachty:

Żeglujemy na jachtach Fortuny 27 o długości 8,5m. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht na Mazurach. Łączy w sobie cechy, których nie spotkacie na żadnym innym jachcie, tj. bezpieczeństwo, szybkość oraz niesamowitą wygodę!

Fortuny 27, mimo swoich rozmiarów, prowadzi się łatwo i przyjemnie. Zapewniają one jednak nieporównywalnie większy komfort w stosunku do jachtów poniżej 8m długości. Oferujemy sprzęt o najlepszym standardzie, sprawdź przed wyborem rejsu!

 

Wnętrze jachtu Fortuna 27 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 3 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 2 Zdjęcie jachtu Fortuna 27 nr. 1
Zdjęcie wnętrza Fortuna 27 nr. 9 Zdjęcie wnętrza jachtu Fortuna 27 Zdjęcie messy jachtu żaglowego Koje na jachcie Fortuna 27

Więcej o jachtach na stronie Czarter Jachtów Fortuna 27 na Mazurach

 


Orientacyjny plan dnia:


Wstajemy jak się uda, wypływamy jak powieje, dopłyniemy gdy będziemy chcieli, a później impreza, ognisko, paciorek, spać itd. :D. Czyli tak jak to się robi na Mazurach od lat!


Kurs na Inland Skippera ISSA:


Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Cena kursu wraz z patentem i egzaminem to 350 zł!

 

Zasady uczestnictwa:


W imprezie uczestniczyć może każdy kto ma na to ochotę, bez względu na wiek, płeć, religię czy nastawienie do życia. Każdy z uczestników musi być jednak pełnoletni. Dopuszcza się możliwość usunięcia uczestnika rejsu z imprezy z trzech powodów: gdy narazi na niebezpieczeństwo innych uczestników rejsu (zalicza się do tego bycie w stanie nietrzeźwym podczas pływania), jeśli nie podporządkuje się poleceniom przełożonych (sternika lub komandora), oraz gdy wykaże się chamskim lub agresywnym zachowaniem w stosunku do innych osób. Mamy się bowiem przede wszystkim dobrze i bezpiecznie bawić! Rejsy mogą zostać zrealizowane w wypadku zebrania min. 5 uczestników.

Dojazd:

Startujemy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżyczko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami konunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 40 zł za tydzień. Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina GiżyckoGodzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.

 

W cenie:


Pobyt i zakwaterowanie na jachtach, opieka instruktora podczas żeglugi, ubezpieczenie NNW uczestników, ubezpieczanie jachtów, paliwo do jachtów.


Dodatkowo:

- Kurs na sternika motorowodnego - 350 zł szkolenie + 250 zł patent i egzamin
(125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
- Wyżywienie
- Opłaty portowe (ok 30 zł./os.)
- Kurs na certyfikat Inland Skippera ISSA - 350 zł
- Zwiedzanie atrakcji turystycznych - Niezapomniane wspomnienia - bezcenne! ;)
- Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
* W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby

 


Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku lub w Lokalnej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu na Gertis na FaceBooku Face Booku'u i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

 

Opinie naszych kursantów

Zobacz więcej opinii ->


Linki:

>> REZERWACJA MIEJSC
>> FAQ - Często zadawane pytania
>> Co zabrać na obóz żeglarski?
>> Galeria zdjęć

 

Więcej zdjęć na stronie: Galeria: Obozy, szkolenia i kursy żeglarskie


facebook