Rejsy szkoleniowe < 18 lat

Szkoleniowe Obozy Młodzieżowe 2015

dla osób od 13 do 18 roku życia

Charakterystyka imprezy:

"Rejs Szkoleniowy" to impreza wychodząca naprzeciw oczekiwaniom uczestników chcących połączyć szkolenie na podstawowe stopnie żeglarskie z aktywnym wypoczynkiem w formie rejsu. Obok czynnego wypoczynku pod żaglami uczestnicy nabędą również umiejętności wymaganych na stopień żeglarza jachtowego. Łącząc intensywne szkolenie kursowe z rejsem zdobędą najpełniejsze umiejętności żeglarskie.

 

Uczestnicy:

Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność. Osoba zdająca egzamin na stopień żeglarza jachtowego według przepisów Polskiego Związku Żeglarskiego musi posiadać umiejętność pływania oraz załącznik do wniosku egzaminacyjnego: zgodę lekarza oraz oświadczenie rodziców na drukach PZŻ. Dodatkowo należy posiadać jedno zdjęcie legitymacyjne. Wypełniony załącznik do wniosku należy posiadać niezależnie od wpisów w karcie obozowej. Osobom nie posiadającym doświadczenia polecamy turnusy 21 dniowe.

Trasa:


Turnusy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Poza tym kraina o bogatej kulturze i historii z jej licznymi pamiątkami jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego: Pranie. Również dziś wiele się tu dzieje. W Popielnie znajduje się instytut PAN, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). Jest wiele tętniących życiem miejscowości, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Po dwu, lub trzech tygodniach powrócą do macierzystego portu w Węgorzewie.

Kadra:

Na każdą załogę (4-5 osób) będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. Komandor rejsu.

Jachty:

Podczas rejsów uczestnicy będą żeglować na jachtach kabinowych typu Tango lub podobnym - wyższy standard turystyczny, bogatsze wyposażenie.

 

Wyżywienie:

Uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Program imprezy:

Dzień pierwszy - o godzinie 14.00 następuje zbiórka uczestników. Potem są oni zapisywani na rejs przez kierownika; dalej następuje podział na załogi i zapoznanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Drugiego dnia przeprowadzane jest podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu drugiego dnia po południu.

Dni 2 - 12 lub 2 - 20 to realizacja trasy rejsu i szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior.

Dnia 13 lub 20 uczestnicy zdają egzamin na stopień żeglarza jachtowego.

Dzień 14 lub 21 przypłynięcie do portu docelowego, sklarowanie i przekazanie jachtów, godzina 15.00 rozwiązanie rejsu - wyjazd.

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 - 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 - 9.40 śniadanie; 10.00 - 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 - kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.


Szkolenie:

Pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego, prowadzone ściśle według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończone egzaminem na ten stopień. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (4,5 osób). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia. Będzie on prowadził z nią zajęcia praktyczne, oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.


Terminy i cena:

Kod Od - Do Ilość dni Cena:
RSM1 28 czerwca - 11 lipca 14 dni 1845 zł
RSM2* 28 czerwca - 18 lipca 21 dni 2495 zł
RSM3 12 lipca - 25 lipca 14 dni 1845 zł
RSM4* 19 lipca - 08 sierpnia 21 dni 2595 zł
RSM5 26 lipca - 08 sierpnia 14 dni 1845 zł
RSM6* 09 sierpnia - 29 sierpnia 21 dni 2595 zł
RSM7 09 sierpnia - 22 sierpnia 14 dni 1845 zł
RSM8 16 sierpnia - 29 sierpnia 14 dni 1845 zł

REZERWACJA MIEJSC - FORMULARZ ONLINE
Przekreślone terminy oznaczają iż nie prowadzimy już zapisów na dany turnus.
* - podczas turnusów 21-dniowych szkolenie motorowodne płatne 1 zł!Cena:

Cena obejmuje cały tok szkolenia (teoretyczny i praktyczny według wytycznych PZŻ), rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem. Noclegi według wybranego wariantu.

Cena nie obejmuje opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (około 130 zł z ważną legitymacją uczniowską), kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1-2 zł, natrysk 8 - 12 zl), dojazdu oraz zajęć fakultatywnych. Jeszcze przed obozem lub w trakcie jego trawnia można nabyć podręcznik do szkolenia na stopień Żeglarza Jachtowego, w cenie 49 zł. Po wyczerpaniu się zaplanowanej puli miejsc istnieje możliwość wzrostu ceny za dodatkowe miejsca w niektórych turnusach.


Dojazd:

Dojazd: fakultatywny z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Tryb., Poznania, Radomia, Skierniewic, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Szczegóły w tabelach na stronie dojazd - zobacz tutaj.


Imprezy fakultatywne:

Paintball - w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia - jedna gra (200 kul na osobę) - cena 95 zł

Szkolenie na sternika motorowodnego - pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wszelkich wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrow po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Dodatkowo w zakres części teoretycznej kursu wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem. Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł)

Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł,

Jazda quadem - pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Nurkowanie, pierwszy krok - nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać! - 130 zł.

 

Organizator:

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystki Żeglarskie "Róża Wiatrów". BTA Gertis, jako agent, pośredniczący w sprzedaży tego typu imprez turystycznych, mam możliwość wyboru spośród najbardziej rzetelnych organizatorów wypoczynku młodzieżowego. W związku z tym możesz mieć pewność, że wyjazd zorganizowany zostanie na najwyższym pozio

 

Ubezpieczenie:

 

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej "Gertis" oraz Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

 

Linki:
>> REZERWACJA MIEJSCA
>> Co zabrać na obóz żeglarski?

Inne wyjazdy młodzieżowe na Mazurach:

Kolonie żeglarskie 8-13 lat
Kolonie Siedem Przygód 10-14 lat
Rejsy żeglarskie "Przez Całe Mazury" 13-19 lat

 

Dojazd i faktura za obóz

W związku z pojawiającymi się wielokrotnie pytaniami informujemy:

1. Dojazd uczestnika należy zgłosić na maksymalnie 14 dni przed obozem (najkorzystniej podczas zgłoszenia). Wpłaty za dojazd należy dokonać przelewem, nie ma możliwości opłacania dojazdu w miejscu zbiórki. Wszelkie zmiany dojazdu można dokonywać nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

2. Jeśli uczestnik zainteresowany jest Fakturą VAT wskazane jest aby zgłosił ten fakt podczas rezerwacji miejsca. Faktury wystawiamy nie później niż 7 dni od daty zaksięgowania zaliczki. Nie ma możliwości wystawienia faktury na opłaty uiszczone we wcześniejszym terminie.


facebook